سفارش تبلیغ
صبا ویژن
♥`همسرانه´♥

 

مگر نه اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی ، ولی فقیه ، جانشین امام زمان در زمان غیبت ، اشاره بر این داشتند که کارهای اجرایی هیچ لطف و امتیازی برای زن ندارد .

غیر از این است که باید به گفته های رهبری تکیه کرد چه در زندگی روزمره چه  در مقام ریاست جمهوری ؟

اما می بینیم که ایمان بعضی کاندیداها انقدر ضعیف است که بر خلاف گفته ی ولی فقیه تا این حد جسارت میکنند و می گویند من می خواهم از زن به عنوان وزرا استفاده کنم . عرصه را برای کار زنان بیشتر می کنم.

آیا ما انقدر باید احمق و بی دین باشیم که بخواهیم حماقتی به این بزرگی کنیم و بر این کاندید رای بدهیم ؟

اگر زندگی را مثل زمین فوتبال فرض کنیم ، زن دروازه بان محسوب می شود ، مگر می شود وقتی نوک حمله ضعیف عمل میکند دروازه بان دروازه را ول کند و به خط حمله برود؟؟

انتظارات بعضی از کاندیداهای ریاست جمهوری همچین انتظاریست .

چرا می خواهد زن را از فضای خانه و خانواده جدا سازند و او را مسئول اجرایی کنند که با فطرت زن سازگار نیست؟

زن کارهای مهم تر از وزیر بودن را دارد ، زن نقش تربیتی دارد که با تربیت درست همسر و کودکش ، با گرم نگه داشتن فضای خانواده می تواند مهم تر از خیلی مقامات عمل کند ...

می تواند با تربیت و وقت گذاشتن بر اعضای خانواده معجزه کند ، چرا نمی گذارند زن نقش و جایگاه والای خود را حفظ کند و او را به بیگاری میگیرند؟

رای ما سرنوشت چندین سال یک ملت و مملکت و خانواده مان را رقم می زند ، مواظب انتخابمان باشیم

رای دادن ، کاندیداهای ریاست جمهوری ، رئیس جمهور ، عارف ، روحانی ، ایران

 





نوشته شده در تاریخ یکشنبه 92/3/19 توسط وارث فاطمه

این ایام ایام شهادت بانوی نمونه و الگوی مسلمانهاست و فرصت مناسبی است برای یاد آوری وظایف و نقش زن در عرصه زندگی. برای همین جا دارد چند کلمه ای درباره نقش زن بنویسم...

اگر به ارزش انسانها نگاه کنیم، هیچ تفاوتی بین زن و مرد نیست و ملاک برتری بین انسانها تقوا هست. همانطور که قرآن می فرماید:

«یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَیکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ».

یعنی: اى مردم، ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره‏ها و قبیله‏ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید؛ (اینها ملاک امتیاز نیست)؛ گرامى‏ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست. خداوند دانا و آگاه است. (حجرات ، آیه 13)

زن مسلمان ، زوج مسلمان ، برتری مرد بر زن ، مسلمانان ، شیعه ،قرآن ، حدیث ،

اما در همین آیه اشاره شده به اینکه زن و مرد بودن برای این است که این دو جنس از هم شناخته شوند و وظائفشان و نقششان که مثل هم نیست، از هم تشخیص داده شود. پس جایگاه زن و مرد تفاوتهایی باهم دارد و از این نظر مرد در جایگاه بالاتری نسبت به زن می باشد. زیرا قرآن فرموده:

«الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ».

یعنی: مردان سرپرست و نگهبان زنانند؛ بخاطر برتریهایى که خداوند (از نظر نظام اجتماع) براى بعضى نسبت به بعضى دیگر قرار داده است. (نساء، آیه 34)

متأسفانه غرب با فرهنگ سازی غلط و با تلاش رسانه ها و فعالیتهای گروه هایی، طبیعت زن را از او گرفته و طبیعتی از مرد را برای زن الگو قرار داده است. زنی که پر است از احساس های لطیف تر از برگ گل؛ زنی که می تواند نوپای تازه به دنیا آمده را در دامان پرمهرش ثمر دهد تا روح پاکی را که خدا بر او دمیده را چندین سال رشد دهد و نگذارد حتی کوچکترین گرد سیاهی بر صفحه ی سفید دلش بیفتد؛ زنی که می تواند با تمام ظرافت و لطافت روحی و جسمیش پایه های های شکست ناپذیر یک زندگی پر از موفقیت باشد...غرب از زن یک بت مردانه ساخته و تلاش بر این داشت که این نعمات زیبای زنانگی را از زنها بگیرد که گرفت!

حال زنی که باید با تمام ظرافتهایش کارهای دشوار وسخت مردانه انجام دهد؛ آن لبخند ملیح آغشته به محبت را در پشت قیافه ای عبوس بزک کرده پنهان کند و حتی اگر لبخندی و یا اگر لازم شد، قهقهه ای با طعم هوس تحویل دهد! فرهنگ فمینیسمی جایگزین شده، مرد را ذلیل کرد و او را با تمام ابهتش شکست؛ مرد حقیر شد؛ ضعیف شد؛ در عوض زن غرق احساس و لطیف، غولی شد که ادعای قوی بودن کرد و... ندانست چه اشتباهی می کند؛ ندانست خانواده ها را با این کار از هم می پاشاند!

حضرت علی مرد بود. قوی بود. زهرا (س) نشکست علی را؛ ارزش داد به همسرش و طبق دستور قرآن که فرموده:«فالصالحات قانتات». یعنی: زنان صالح متواضع هستند (نساء، آیه 34)، تواضع کرد و اینگونه احترام همسرش را نگاه داشت. به او عشق ورزید و محبت کرد؛ زیرا می دانست:«وَ لِلرِّجَالِ عَلَیْهِنَّ دَرَجَةٌ وَاللَّهُ عَزِیزٌ حَکِیمٌ». یعنی: مردان بر زنان برترى دارند و خداوند توانا و حکیم است. (بقره، آیه 228) و می دانست پیامبر فرموده:«لو أمَرتُ أحداً أن یَسجُد لأحدٍ لأمَرتُ المَرأةَ أن تَسجُدَ لزَوجِها». یعنی: اگر قرار بود کسی را امر کنم که به دیگری سجده کند، زن را امر به سجده بر شوهرش می کردم. (وسائل الشیعة، ج 20، ص 162) پس بخواهیم یا نخواهیم، مرد برتر است. چون خدا گفته. پس در برابر حرف خدا طغیان نکنیم. چرا که با تمام قابلیت هایی که زن دارد، خدا مرد را از نظر جنسیتی برتر می داند.

حتماً به این فکر کنیم که چرا خدا مرد را برتر دانسته و تاکید بر آن داشته. چه بسا زیر پا گذاشتن آن علت بلاهایی است که به سرمان آمده که اگر مرد را بشکنیم و زنان را قدرتمند جلوه دهیم، پایه های خانواده ها سست می شود. زن حتی وقت نمی کند برای کودکش غذا آماده کند؛ برای کودکش قصه شب بگوید؛ آن وقت چگونه ژست مردانه به خود بگیرد و پا در کفش مرد کند؟ اینجا است که کودک از محبت مادری ساقط می شود و به فساد کشیده می شود .

و اما مرد... چه گویم که ناگفتنش بهتر است. مرد کوه غمی در سینه دارد از دست فمینیسم. زن مهربانش که تمام هم و غمش خود آرایی برای همسر بود، در نبود همسرش خانه را برای آمدنش عطرآگین می کرد و خانه را محل امنی برای احساس آرامش اعضای خانواده فراهم می کرد، حال به جای خدمت به خانواده خود، به بیگانه خدمت می کند! قانون غرب که امروزه از آن با واژه مدرن بودن و باکلاس بودن استقبال می شود، زنیت را از زن گرفته و مرد باشکوه و قدرتمند را چون موش کرده است.

خانمها بیایید به احترام این ایام تکانی به خودمان بدهیم. حرف خدا را پایمال نکنیم که دودش به چشم خودمان می رود. سیره فاطمه را در پیش گیریم و افکار پلید فمنیسمی را از خود دور کنیم. قبول کنیم که ما همانند گل لطافتی داریم که با بیرون رفتن از خانه نابود می شویم. خانه نیز اگر بی زن بماند، بی حفاظ می ماند و نابود می شود. بیایید به جای اشغال پست های مردانه، در جای خود قرار بگیریم و مرد را محترم دانیم تا خود نیز با تکیه بر او عزیز گردیم. هر خانمی که طینتش زیر چکمه های فمینیسم خرده نشده باشد، این را خوب می فهمد که چقدر تواضع برای یک زن در برابر شوهرش لذت بخش است؛ وقتی می داند مرد از او برتر است. چون مرد یک تکیه گاه کامل برای ماست تا بتوانیم به اوج برسیم.






نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 92/1/28 توسط وارث فاطمه

در روایات شاهدیم که کوفیان بیش از دوازده هزار نامه برای امام حسین نوشتند و خواستار آن شدند که امام را در کوفه دریابند ،

با این حال امام از درک اینکه این رفتن به شهادت منجر می شود غافل نبود ، امام حتی میدانست که محل شهادتش چه نام دارد ، میدانست کسی که او را به شهادت می رساند چه نام دارد ، ولی آیا تا به حال اندیشیدید که چرا امام دعوت کوفیان را پذیرفت ؟؟

کسانی که جرعه ای عقل دارند این را درک خواهند کرد که امام حسین یک تنه آن قدر نیرو داشت که بتواند تمام لشکر یزید را نابود کند ، ولی آیا شما تا به حال به این فکر کردید که چرا این کار را نکرد ؟

حضرت ابراهیم قرار بود فقط فرزند دلبند خود اسماعیل را در راه خدا ذبح کند ، ولی امام حسین دارای چه مقام و منزلتی بود که فرزندان و برادر و اقوام و خود را در راه خدا ذبح کرد.

ما عزاداران حسینی آیا تا به حال اندیشیده ایم که چرا امام اینکار را کرد ؟

چرا خداوند روز تاسوعا و عاشورا را برای آیندگان رقم زد طوری که تا ابد یادمان بماند امام حسین برای چه کشته شد؟ چه کسی او را کشت؟

با کمی اندیشه معنای واقعی قیام حسین "علیه السلام " را درک کنیم.

 بدانیم چه کسانی حسین را کشتند چه خصلتهایی داشتند ، حر را نمادی برای توبه کنندگان قرار داد ، تا بدانیم که با یک تصمیم خیلی ظریف از آتش سوزان جهنم به باغهای سر سبز بهشت پناه خواهیم برد.

امام حسین ، حقیقت قیام امام حسین ، علی اصغر ، عاشورا ، تا سوعا

آیا این تفکر درست است که قمه زنی کنیم و بر خود زخم هایی وارد کنیم تا بگوییم دوستدار امام حسینیم؟

آیا درست است با درآمدی که از راه حرام به دست آمده برای امام حسین احسان کنی؟ به نظرت امام حسین به احسانت نیاز دارد؟ یا خونش را ریخته تا بفهمی که مال یتیم را نباید خورد ، نباید در بیت المال تصرف کنی ، باید خمس و زکات دهی تا مالت را حلال کنی.

آیا درست است طبل و دهل برداریم و بکوبیم و به سبک هندی و استانبولی و ترانه های غیر شرعی نوحه سرایی کنیم و مدعی این باشیم که عزادار امام حسینیم؟

آیا درست است که با حجاب زننده و با آرایش غلیظ در جلوی چشم نامحرمان قرار بگیریم و در کوچه ها با این حالت شرم آور به تماشای مردان نامحرم بایستیم و ادعا داشته باشیم دلمان با حسین است؟

یا برای رو کم کنی اقوام و همسا یه ها یک ماه مانده به محرم روزهای خونین ، روزهایی که عزیز دل فاطمه سرش از بدنش جدا شد ، سفارش ظروف گران قیمت دهیم برای سفرهای نذریمان و انواع لباسهای زینتی برای مجالس مثلا عزاداری امام حسین تهیه کنیم تا کور کنیم چشم فک و فامیل را؟

آیا اینها هستند سیره ی اهل بیت؟ اینها هستند علت قیام امام حسین و یارانش؟

به نظرتان این کارها، اعمال دشمن اهل بیت هست یا دوستداران اهل بیت؟

کاش آن قمه هایی که می زنید و دیه برای خود وارد میکنید فرق سرتان را نصف کند تا بمیرید و با آبروی حسین و دوستداران او اینطور بازی نکنید ، کاش موقع آرایش که برای نامحرم میکنی سوز دل فاطمه سینه ات را می سوزاند تا می فهمیدی با این کارها چطور دل زینب را به درد می آوری...

ولی از گفتن این کاش ها صرف نظر میکنم و از خدا با خواهش و تمنا می خواهم هدایتتان کند و حر را الگوی خود قرار دهید و توبه کنید.

بد جور با اهل بیت در افتادید.

این است اثرات نان حرامی که بر سفره ها پهن می شود.

این حرفها را در ایام محرم می زنم تا شاید از خون علی اصغر شرم کنید و توبه کنید.

شما که حق مردم را می خوری ، به بهانه ی گرانی دلار گرانفروشی میکنی ، تو که کم فروشی میکنی ، وقتی حرف از خمس و زکات به میان می آید خود را فقیر می نامی. حواست باشد به لشکر یزید پیوستی یا با امام حسینی؟

وقتی حرف از دو رکعت نماز خواندن می شود می گویی خدا به نمازت نیازی ندارد ولی تا ساعت 2 شب می توانی به نام عزاداری حسین در کوچه ها آواره باشی و چشمت دنبال ناموس مردم باشد ؟

حسین این را می خواهد؟

کاش حداقل تلاش کنیم ماه محرم یک خصلت بد را از خود دور کنیم و یا یک خصلت زیبا را در خود پرورش دهیم ، باور کنید این کار ارزشمند تر است در نزد ائمه.

و در آخر دعا میکنم تا ما همه ی دوستداران واقعی اهل بیت به جمع شیعیان اصل بپیوندیم و عاقبت بخیر شویم.

والسلام